Kategorie speciálních fólií je v současném stavebnictví obsáhlá. Pomocí tenkovrstvých materiálů distribuovaných obvykle v mnohametrových rolích je možné zajistit jak absolutní nepropustnost, tak i případnou jednostrannou propustnost pro vodní páry.

Difuzní, jinak také paropropustné, fólie zajistí právě tuto vlastnost – v jednom směru odolají prostupu vody do interiéru nebo stavební konstrukce, v druhém pak dovolí přirozené odvětrání přebytečných par do exteriéru. Naproti tomu parotěsné hydroizolační fólie vystaví vodě stopku pro každý případ.

Specifickou variantou stavební izolace je nopová fólie. Plní funkci ochrany proti vlhkosti a zároveň spolehlivě odvádí vodu od základů, spodní stavby anebo od dřevěných prvků v zahradě. Výstupky zvané nopy mohou být kulaté, žebrované, případně hvězdicovité pro ještě vyšší mechanickou pevnost. Výška výstupků určuje výslednou mezeru určenou pro odvětrání, u fólií určených pro použití ve skladbě zelených střech je to až 40 mm.

SVAŘOVATELNÉ FÓLIE

Stavební, difuzní fólie, izolace střech a obvodových plášťů

NOPOVÉ FÓLIE

Protivlhkostní a drenážní izolační fólie s kulatými, nebo žebrovými nopy

PAROTĚSNÉ FÓLIE

Polyetylenová fólie, parotěsná vrstva na interiérové straně střešního pláště. Brání pronikání vodních par z interiéru do střešní konstrukce.

PAROPROPUSTNÉ FÓLIE

Kontaktní, nebo nekontaktní difuzní fólie chrání izolaci pod střešní krytinou. Umožňuje prostup vlhkosti a par z izolací a vnitřku objektů, zároveň zabraňují protékání vody do chráněné izolace.

Dostupné v síti STAVMAT STAVEBNINY

Cenová nabídka

Newsletter

Zadejte e-mail pro zasílání výhodných nabídek.

Ďekujeme za přihlášení na odběr novinek.