Boj s úniky tepla nebo naopak přehříváním domů a bytů je možné vyhrát. Podmínkou je ale kvalitní práce s kvalitními zateplovacími materiály, jako jsou vlny z minerálních a skelných vláken, polystyren, pěnové sklo a další. Tepelné izolace tak jsou stavebními hmotami, se kterými se nutně setká každý zodpovědný stavebník, pokud nechce v budoucnu řešit vysoké náklady na vytápění nebo chlazení svého domova.

Pozor ale na to, že tepelná izolace pláště budovy neobnáší jen opatření na obvodových stěnách. Stejně tak je potřeba ošetřit úniky pomocí tepelné izolace střechy a tepelné izolace podlahy, jinak se projeví nejen tepelná nepohoda, ale také případná kondenzace vody působením tepelných mostů.

Podobné je to i s tepelnou izolací potrubí vedoucích uvnitř domu a v jeho stavebních konstrukcích. Studená voda vstupující neizolovaným vodovodem umístěným pod omítkou do interiéru způsobuje zejména v zimě nepříjemné a dodatečně těžko řešitelné kondenzace na stěnách. Úniky tepla z vedení teplé užitkové vody nebo dokonce neizolovaného potrubí rozvodu vytápění mohou zase výrazně ovlivnit výkon systému a tím jeho nedostatečnou funkci.

Newsletter

Zadejte e-mail pro zasílání výhodných nabídek.

Ďekujeme za přihlášení na odběr novinek.