Sdílet

Rustikální, venkovská nebo minimalistická. Který styl koupelny si vyberete?

Na ladění interiéru se těší každý stavebník už od prvního kopnutí do země. Možná to tedy platí spíš pro paní stavebníkovou, ale to nic nemění na tom, že finalizace interiéru je zkrátka radost. Než ale dojde na výběr nábytku a svítidel, předchází tomu ještě některé mokré procesy, například obklady a dlažby koupelen.

Nejen místo očisty, ale často také relaxace – to je dnešní koupelna. Příjemné prostředí si tak dopřává každý majitel domu nebo bytu i tam. Navodit klidnou atmosféru nebo spíš probudit energii do nového dne? Každá koupelna může mít svůj osobitý styl.

Koupelna v rustikálním stylu

Moderního máte všude kolem dost? Vzpomínáte rádi na interiér chalupy u babičky nebo se vám líbí dokumenty a seriály z doby První republiky? Možná jste dokonce fanoušek zámeckých interiérů nebo elegance francouzského venkova. Zařiďte si tedy koupelnu právě takovou, která vás do kýžené doby či místa pomyslně přenese.

Fantazii se meze nekladou a nic není špatně. Díky obrovské šíři sortimentu výrobců obkladů, dlažeb a sanity je k dispozici tolik inspirace, že lze bez problémů vybrat přesně to, co sedne právě vaší rustikální koupelně. Bordury, pásky, lemovky, mozaiky, věrné imitace dřevěných prvků – cokoliv vás napadne, máte jako na dlani.

Baví vás venkovský styl?

Jestli hledáte větší skromnost v barevnosti, tvarech i zdobení, možná vám více vyhoví styl označovaný jako venkovský. Taková koupelna je plná jemných odstínů, přírodního obkladového kamene a dřeva nebo jejich keramické imitace. Sanita a zařizovací předměty se umí přizpůsobit stejně tak a relax ve vaně nebo sprše se může stát takovou malou vzpomínkou na poctivá venkovská stavení.

Výrazným prvkem koupelny ve venkovském stylu může být kromě keramického obkladu i stěna z lícových cihel. Důvěrně známý formát i rastr kladený na vazbu se do vaší koupelny propíše nezaměnitelným designovým jazykem. Volbou přirozeného odstínu pálené hlíny nemůžete udělat chybu a pobyt v domácí koupeli bude vždy radost.

Moderna a minimalismus patří i do koupelny

Možná jste ale daleko od obou předchozích příkladů. Láká vás naopak maximální jednoduchost tvarů i barev, nacházíte harmonii v minimalismu. Čisté plochy skla, lesklého obkladu ve velkých formátech a tvarově přímá a jednoduchá sanita. Ani tak nepřicházíte zkrátka – výrobci už dávno do svých řad keramiky zařadili takové prvky, které vkusu moderního člověka vyhoví.

Výhodou volby minimalistické koupelny je snadná údržba. Ač se to nemusí nezkušenému stavebníkovi zdát, lesklý povrch je v koupelně právě tím, co se v původní podobě udržuje nejlépe. Vodní kámen zde nemá téměř šanci se udržet a odstranění případných usazenin je tak otázkou okamžiku.

Nová, nebo rekonstruovaná – každá koupelna má řešení

Bez ohledu na to, zda plánujete koupelnu z gruntu novou, nebo řešíte třeba obnovu té původní, vždy je možné najít ideální postup. U rekonstrukce je dokonce možné se obejít bez bourání a třeba taková koupelna v paneláku může vzniknout klidně i na půdorysu té původní. Obklady lze nalepit přes ty stávající pomocí speciálních lepidel a nová koupelna je na světě podstatně rychleji a úsporněji. Vyberte si jen svůj styl a pusťte se do toho!


Prohlédnout podobné příspěvky


Newsletter

Zadejte e-mail pro zasílání výhodných nabídek.

Ďekujeme za přihlášení na odběr novinek.