Sdílet

Zjistěte, které je nejlepší a zároveň nejlevnější pletivo pro váš plot

Konec plaňkových i kovaných železných plotů zapříčinil důmyslný, přitom ale jednoduchý vynález: drát chytře tvarovaný do sítě, která ohraničí, ale opticky neoddělí. Dnes už je na výběr mnoho variant tvarování i materiálů pletiva a můžete tak zvolit ideální řešení právě pro váš účel.

Drátěná pletiva vyřešila mnoho problémů, které měly jiné materiály používané dříve.
Navíc přinesla i několik výhod, které z nich udělaly bezkonkurenční cestu k ohraničení pozemku nebo jeho části.
Kromě toho jde o cenově výhodné řešení, pletivo levně vyřeší plot i ohradu.

Je vhodnější zapletené pletivo, nebo svařovaný drát?

Co se týče zpracování, vybírat lze ze dvou základních možností.

  1. 1. Zaplétané drátěné pletivo

Vyrábí se strojově spojováním do šroubovice tvarovaného ohebného drátu. Jeho největší výhodou je možnost sbalení do prostorově úsporné role. To umožní především jednodušší skladování a také manipulaci. Díky své pružnosti lze využít i tam, kde má kopírovat nerovný povrch. Patří k nejlevnějším variantám.

Zaplétaná pletiva jsou nabízena buď přímo s integrovaným napínacím drátem, a nebo bez něj. V plochách mezi sloupky přejímá napínací drát nosnou funkci a je tak třeba dbát na jeho spolehlivou fixaci pro pěkný vzhled i dokonalé napnutí.

  1. 2. Svařované pletivo

Panely ze silnějšího drátu, který je v křížení spojený svarem, nachází uplatnění především ve výstavbě esteticky hodnotnějších oplocení a patří k nákladnějším. Zajišťují pevnější oporu či ochranu a mohou tedy sloužit i jako překážka proti vniknutí osob, nebo naopak útěku domácích zvířat.

Poplastované pletivo nebo pletivo z nerezu vydrží věčně

Životnost plotu je přímo úměrná právě životnosti použitého pletiva. Levná pletiva vás potěší dnes, ale možná zarmoutí za pár let. Náhrada za nové bude nejen nákladná, díky bujnému porostu možná i pracná a složitá.

Drát pro zaplétání i pro výrobu svařovaných plotových panelů je obvykle opatřen povrchovým zinkováním. Pokud jde navíc o poplastované pletivo, je ochrana proti korozi téměř dokonalá. Ještě lepší, jen finančně náročnější variantou pak může být pletivo nerezové. Pozor jen pokud hledáte řešení pro tvorbu elektrického ohradníku. Takový speciální účel samozřejmě vyžaduje volbu elektricky vodivého pletiva.

Okrasná pletiva mohou do zahrady zapadnout nebo ji zkrášlit

Trochu samostatně stojícím druhem jsou pletiva okrasná. Funkce je u nich samozřejmě zachována, jen bylo dbáno i na estetiku. Nejviditelnější horní hrana okrasného pletiva tak nebývá tvořena konci drátu ohnutými kolem napínacího. Zpracování je uzpůsobeno účelu a ladí s vybavením zahrad a parků.

Co do kvality, nezadá si samozřejmě ani dekorační pletivo s těmi užitkovými. Stále je jako standard brán pozinkovaný drát a plastový povrch zajišťující dlouhodobý příjemný vzhled i maximální životnost.

Na každý plot najdete vhodné pletivo

Je zřejmé, že v prodeji pletiva je mnoho co nabídnout. Někdo upřednostní výhodnou cenu, někdo nenápadný vzhled, jiný zase kombinaci všeho, a k tomu ještě snadnou instalaci a dlouhou životnost. Vhodné pletivo na plot, ohradu, kotec, voliéru nebo výběh najde opravdu každý.

Pokud máte zájem o pletiva, navštivte naši nejbližší pobočku, nebo si online vyřiďte cenovou nabídku pomocí formuláře.

Cenová nabídka   Nejbližší pobočka


Prohlédnout podobné příspěvky


Newsletter

Zadejte e-mail pro zasílání výhodných nabídek.

Ďekujeme za přihlášení na odběr novinek.